Zacznijmy może od pytania, do czego służy bat jeździecki?
Można przypuszczać, że dla wielu osób jest to pytanie, w przypadku którego nie ma się nad czym zastanawiać. Krótko mówiąc – zapewne większość osób twierdzi, że bat służy skarceniu konia.

Takie podejście to nie jednak coś, z czym należy się zgodzić.

Szukam bata, czyli czego?

Jeżeli mówisz, że szukasz bata, jest to dość ogólne przedstawienie rzeczywistości.
Zresztą dowodem na to jest nasza oferta, proponowane baty dzielą się na baty ujeżdżeniowe, do lonżowania i do powożenia. Można powiedzieć, że oczekiwania to nie wszystko, liczy się jeszcze sytuacja.

Niemniej jednak teraz skupimy się wyłącznie na batach ujeżdżeniowych. Skupiając się na szczegółach, przede wszystkim ważne jest wspomniane zastosowanie.
Odnosząc się do szczegółów, na pewno należy zadbać o antypoślizgową rączkę. Antypoślizgowa rączka to dbałość o bezpieczeństwo (kiedy brakuje kontroli nad batem, nie można niczego wykluczyć). Naturalnie trzeba też mieć na uwadze długość. Być może są osoby, które twierdzą, że długość bata nie ma większego znaczenia, ale to nieprawda.
Rzecz jasna nie sposób jednak nic konkretnego doradzić, po prostu czas odpowiedzieć na pytanie, czego oczekuję?

To samo tyczy się też koloru bata.

Pamiętaj o odpowiednim stosowaniu!

Warto jeszcze podkreślić, że zawsze należy pamiętać o odpowiednim stosowaniu (nie ma znaczenia, czy chodzi o bat, czy o cokolwiek innego). Poniekąd ten temat został już poruszony. Poniekąd, bo jest to coś, nad czym trzeba się zastanowić. Krótko mówiąc – czy skarcenie konia jest dobrym wyborem?
Oczywiście zakładając, że zwierzę nie zachowuje się prawidłowo.

Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to pytanie, które dzieli ludzi. Niemniej jednak musisz pamiętać, że najważniejsze są fakty, fakty determinują rzeczywistość. Przechodząc już do sedna – podczas jazdy konnej konieczne jest stworzenie pewnej więzi.
Za stworzenie więzi odpowiada człowiek, jak i zwierzę. Innymi słowy – karcenie konia wydaje się niezbyt dobrym wyborem, koń może pokazać gorsze oblicze.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kontakt:

Telefon: 609 657 961

Email: sklep@ksantos.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl